logo1akredyta.jpg


SPK.jpg

CWB.jpg

Aktualności
 
 Kontakt:
 Dyrektor ds. lecznictwa -
  tel. (89) 741 94 15
 Kadry - tel. (89) 741 94 12
 e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

infrastruktura.png
ue-efrr-l.png
program_regionalny.png    logo_zporr.png
Strona Startowa arrow Oddziały Szpitalne arrow Oddział Położniczo-Ginekologiczny z pododdziałem Noworodkowym
Drukuj Poleć znajomemu

Szpital Mrągowski ma nową karetkę

Dzięki dofinansowaniu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Szpital Mrągowski
Sp. z o.o. zakupił nową karetkę pogotowia wraz z wyposażeniem. Dostawcą pojazdu jest firma MedFinance SA.

Pojazd wraz z wyposażeniem kosztował 439 216,55 zł. Na zakup karetki Powiat pozyskał dofinansowanie. Wojewoda Warmińsko-Mazurski przyznał dotację w wysokości 400 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę spółka sfinansowała z własnych środków. Karetka już w grudniu trafiła do Mrągowa, a dziś Starosta Mrągowski dokonał jej oficjalnej prezentacji.


Nowy ambulans medyczny umożliwi realizację założeń systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego i zapewni nieprzerwaną gotowość do podejmowania działań wobec tych osób, które potrzebują pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Karetka jest ambulansem typu C została wyposażona w respirator transportowy, pulsoksymetr, krzesełko kardiologiczne, zestaw szyn unieruchamiających, ssak elektryczny oraz mechaniczny, przenośny ogrzewacz płynów, zestaw laryngoskopów, pompę infuzyjną oraz inne drobne wyposażenie medyczne, czyli  sprzęt medyczny niezbędny do wykonywania podstawowych czynności ratowania życia.

W chwili obecnej Szpital realizuje zadania Państwowego Ratownictwa Medycznego trzema zespołami, dwiema karetkami podstawowymi i jedną specjalistyczną.


Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pozyskanie środków finansowych na tak szczytny cel, jakim jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego!


DSC_8976.JPG DSC_8975.JPG DSC_8965.JPG DSC_8970.JPG
DSC_8969.JPG
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Sprzedaż i Serwis komuteróws YATECH